Траверс завеси

HV APOLLO INDUSTRIES CORP. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Траверс завеси in Taiwan. Ние ги користиме однапред технологија да ги обработи и да се уверам нашите клиенти за оптимални перформанси. Нашиот тим за истражување изгледа за иновативни идеи, прифаќа предизвици и работи на развојот на производ-потреба-базирани решенија. Ние нудиме овие производи во водечка индустрија на цени што ги прави исклучително популарен меѓу нашите клиенти. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Досега, ние се фокусиравме на производство на најдобри Траверс завеси производи, од Тајван до Океанија, Јапонија, Јужна Кореја, земјите од Југоисточна Азија и земјите од Европа и Америка, повеќе и повеќе купувачи почнаа да ги избираат нашите производи, а производите добро ги освоија целиот свет Репутација. Ние цврсто веруваме дека преку искрена соработка, можеме да воспоставиме добра соработка, ве молиме слободно контактирајте не, дефинитивно ќе ги обезбедиме нашите професионални информации, производи со најдобар квалитет, најповолна цена и брза услуга за да ги исполниме вашите барања. Ако ви треба детален понуда, слободно контактирајте не.
 • Траверс завеси - 8-3
Траверс завеси
модел - 8-3
Завеси и напречни прачки

ТИП:Систем на САД за компатибилен со тешки траверс шипки
 1. Сингл траверс два-Начин на цртање
 2. Single Traverse One-Начин на цртање од десно кон лево
 3. Двоен траверс два-Начин на цртање
 4. Траверс&Чист Род два-Начин на цртање
 5. Траверс&засилувач;Широк џеб два-Начин на цртање

ТИП:Стандардна должност напречни прачки(тип C)
 1. Сингл траверс два-Начин на цртање
 2. Single Traverse One-Начин на цртање од десно кон лево
 3. Двоен траверс два-Начин на цртање
 4. Траверс&засилувач;Чист Род два-Начин на цртање
 5. Траверс&засилувач;Широк џеб два-Начин на цртање
Повратна големина:
 • 3-1/2”~4-1/2” (еднократна шипка)
 • 5-1/2”~6-1/2”(двојни напречни прачки)
Големина:
 • 30”-48” (76-122 см)
 • 38”-66” (96-168 см)
 • 48”-84” (122-213 см)
 • 66”-120” (168-305 см)
 • 84”-156” (213-396 см)
 • 120”-228” (305-579 см)

Тип:Рачно цртајте напречни прачки
 1. Тешки единечни траверс прачка Рачно извлекување
 2. Еднонасочна палка за цртање тешки напречни прачки
ГОЛЕМИНА:
 • 25”-45” (63-114 см)
 • 45”-81” (114-205 см)
 • 63”-117” (160-297 см)
 • 81”-152” (205-388 см)
 • 117”-222” (297-564 см)

Ткаенина:Ткаенина за завеси,Дра Прис
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
8-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Траверс завеси, треба да знаете за највисок квалитет на Траверс завеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Тип:Операција со синџириТкаенина:Римска ткаенина,Завеси Сите компоненти вклучуваат:RMIH01-1А:Патека за глава од стипса Роман со велкро лентаRMIH02-1P:Пластична контролна единица со крајно капаче&ЗаткаRMIH03-1S:Метален држач за инсталацијаRMIH04-1P:Пластичен држач за лежиште со валјак за обвивка&засилувач;ЗаткаRMIH10-1А:Шуплива прачка од стипса 7 ммРМ-11А-1P:Пластичен затворач за кабелРМ-11А-2P:Пластичен мал прстенHV22-U1016:1.Кабли за влечење од 0 ммVC14-A06P:Пластичен синџир со монистраРМ-12А-1S:Метална долна тежинаРМ-16А-1S/Б:Метален држач за држење,Сребрена боја и месинг бојаРМ-RT:Римска лента HV APOLLO IND.CORP е доверлив и професионален добавувач на ролетни за прозорциБизнис,ги снабдуваме сите видови венецијански ролетни,Вертикални ролетни,Ролетни за ролетни,Римски ролетни,Декоративни прачки за метални завеси,и шини за завеси.Не снабдувајте од Тајван, но исто така можеме да се поврземе со Кина,Виетнам за снабдувањеРазлични производи за да одговараат на клиентите’квалитетот,услов за цена.Ние, исто така, можеме да снабдуваме безжичен,Ролетни од вештачко дрво без кабел за да одговараат на барањата за безбедност на децата.Добредојдовте на вашето понатамошно истражување!!
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Траверс завеси, треба да знаете за највисок квалитет на Траверс завеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Тип:Операција со синџири,Тешки системТкаенина:Римска ткаенина,Завеси, Сите компоненти вклучуваат:RMYC01-1А:Патека за глава од стипса Роман со велкро лентаRMYC02-1 PS:Контролна единица со крајно капаче за квадратна метална прачкаRMYC02-1 PH:Контролна единица со крајно капаче за хексадецимална метална шипка за 1:1&1:4 намалувањеRMYC04-1 PS:Вратило за ролна кабли за квадратна метална прачкаRMYC04-1 PH:Вратило на кабелот за ролна за Hex.Метална прачкаRMYC10-1А:6 мм Хекс.ШипкаHB10-1S:Квадратна прачка од 5 ммRMYC04-2PSM:Вратило за ролна кабли за квадратна метална прачкаRMYC04-2PHM:Се тркалаат кабел вратило за хекс.Метална прачкаHV22-U1016:1.Кабли за влечење од 0 ммЦел сет на Roman Blind Bottom Rail Parts Ние обезбедуваме 2 вида компоненти за римски ролетни за да изберете,можете според вашето барање и маркетинг да изберете еден систем.Добредојдовте на вашето понатамошно истражување!!
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Траверс завеси, треба да знаете за највисок квалитет на Траверс завеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Дрвени столбови за завеси Материјал:Природно дрвоТип:Систем за столбови од дрвена завесаВклучи:Дрвен столб,Дрвен држач,Дрвени прстени,Вуд ФиниалДија.на Дрвен столб:Дијаметар 25 мм.,Дијаметар 28 мм.,Дијаметар 35 мм.за друг дијаметар,ве молиме контактирајте со нас.Должина:1.2м,1.5м,1.8м,2.1м,2.4мПо пакување: 1.2м:дрвен столб 1.2 m L*1 ЕЕЗ+Дрвен држач*2 ЕЕЗ+Дрвена завршница*2 парчиња+Дрвени прстени*12 ЕЕЗ 1.5м:дрвен столб 1.5 m L*1 ЕЕЗ+Дрвен држач*2 ЕЕЗ+Дрвена завршница*2 парчиња+Дрвени прстени*16 ЕЕЗ 1.8м:дрвен столб 1.8 m L*1 ЕЕЗ+Дрвен држач*2 ЕЕЗ+Дрвена завршница*2 парчиња+Дрвени прстени*18 парчиња 2.1м:дрвен столб 2.1 m L*1 ЕЕЗ+Дрвен држач*3 ЕЕЗ+Дрвена завршница*2 парчиња+Дрвени прстени*22 ЕЕЗ 2.4м:дрвен столб 1.2 m L*2 парчиња(поврзете) +Дрвен држач*3 ЕЕЗ+Дрвена завршница*2 парчиња+Дрвени прстени*24 ЕЕЗ Другата должина е достапна,ве молиме известете ни го вашето барање. БОЈА:Природна боја на дрво,Пекан боја,Боја на орев,Црвена боја на дрво,бела боја,Црна боја,Сива боја,Сина сива бојаМожеме да направиме според вашите барања за боја,само испратете ги вашите примероци во боја, дозволете ни да ги направиме соодветно.
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Траверс завеси, треба да знаете за највисок квалитет на Траверс завеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Метални украсни завеси Материјал:Метална прачка,Метална завршница,Метален држач,Метални прстени,Пластична завршница,Пластични прстени,Поли смола ФиналДија.на метални прачки:Дијаметар 22 мм.Дијаметар 25 мм.,Дијаметар 28 мм.,Дијаметар 35 мм.или шипки што се продолжуваат(22 мм&25 мм), (25 мм&засилувач;28 мм), (13 мм&засилувач;16 мм), (18 мм&засилувач;22 мм)Контактирајте не.Должина:1.2м,1.5м,1.8м,2.1м,2.4м,која било должина е достапнаПакување:Кутија за хартија,ПВЦ проѕирна кутија,Картичка за закачалка со дупка,ПВЦ калапи школкаДругата должина е достапна;ве молиме известете ни го вашето барање. Боја:Боја Бела боја,Антички месинг,Позлатено сребро,Злато,Античка сина боја,Црна боја,Сива боја,Сина сива бојаМожеме да направиме според вашите барања за боја,само испратете ги вашите примероци во боја, дозволете ни да ги направиме соодветно. Исто така и други делови за завеси, како што се скратени ресни,украсен клип.Добредојдовте на вашата понатамошна истрага.  
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Траверс завеси, треба да знаете за највисок квалитет на Траверс завеси производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
8-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Метални украсни куки за завеси Материјал&Боја:Позлатен цинк,Цинк легура,Поникелно,Месинг позлатен,ПластикаДија.на жица:1.2 мм,1.3 мм,1.5 ммТип:Завеса за драперииЗа да ги обесувате ткаенините за завеси со прстени или прачки,тоа’s треба завеса Кука,снабдуваме повеќе од 50 стилови,различна големина,различен тип за да одговара на различна дупка за ткаенина за завеси.Тоа’не е лесно да рѓосува и е силенПакување:Кутија за хартија,ПВЦ проѕирна кутија,Картичка за закачалка со ПВЦ кеси,Пакување од 1000 парчиња со пластична лентаП’TY:1000 парчиња/кутија или според вашето барањеВе молиме погледнете ја нашата слика,има премногу стилови,стандарден или посебен,само кажете ни кој преферирате,и можеме да снабдуваме од Кина и Тајван и според вашата количина или видови побарувачка.Добредојдовте на вашето понатамошно истражување.