Машина за правење челични цевки

HV APOLLO INDUSTRIES CORP. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Машина за правење челични цевки in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
Ние сме најпрофесионалниот и најдобриот производител на Машина за правење челични цевки во Тајван. Имаме многу години историја во Тајван. Нашите производи се многу популарни меѓу купувачите многу години. Бидејќи квалитетот на производите е стабилен, а цената е конкурентна на пазарот, успешно воспоставивме долгорочни деловни односи со купувачите.
 • Машина за правење челични цевки - 7-5
Машина за правење челични цевки
модел - 7-5
Извоз на машина за правење челични цевки
 1. Нерѓосувачки&Јаглеродни челични цевки целина-фабрика за производство на опрема
 2. Машина за правење цевки од не'рѓосувачки челик
  Табела за тек на производството:
  Исцедете ролна
  Незавиткан
  Краен лист&засилувач;табела за поврзување на серпентина
  Израмнувач-Машина за формирање
  Машина за заварување со гас
  Машина за исправување
  Отсечена машина
  Табела за исцрпени производи
 3. Машина за правење цевки од јаглероден челик
  Графикон на текови:
  Незавиткан
  Табела за поврзување со краен серпентина
  Кафез со обрач за складирање со фидер-Израмнувач
  Формирање машина
  Машина за заварување со висока фреквенција
  Отсечена машина
  Табела за исцрпени производи
 4. Машина за формирање на цевки со неправилна форма
 5. Машина за полирање на тркалезни цевки
 6. Правоаголна машина за полирање на цевки
 7. Исправување на челични цевки
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
7-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за правење челични цевки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за правење ролетни од дрво Целосно автоматска машина за правење венецијански ролетни од 50 mmТочка број:AP803-50Спецификација:АВТОМАТСКО ХРАНЕЊЕ4-Калап за дупчење од 50 мм5-прилагодлива скала станица(само низа од скали)Максимална должина:10 FT(3 М)Големина на удар:Дупка 4*20 мм(која било големина на располагање,ве молиме известете ни ја големината на вашата дупка)Забелешка:Доколку е потребно провојување со ЛЕНТА ШИРОКИ СКАЛИ,можеме дополнително да понудиме станица за нишки за замена.Достапни се и Wide Ladder Tape и Ladder String Целосно автоматска машина за правење венецијански ролетни од 25 ммТочка број:AP803-25Спецификација:АВТОМАТСКО ХРАНЕЊЕ4-Калап за дупчење од 25 мм5-прилагодлива скала станица(само низа од скали)Максимална должина:10 FT(3 М)Големина на удар:Дупка 3*15 мм(која било големина на располагање,ве молиме известете ни ја големината на вашата дупка)
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за правење челични цевки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-2,APDX-888
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за правење ролери Карактеристики:Цврст секач под притисок од ГерманијаИнтегриран ултразвучен секач со едноставна процедура за префрлување, (Француско производство)Квалитети на сечење Crisp EdgeЗапечатување на рабовите преку ултразвучно сечењеБесплатни тркалачки ролери за напојувањеПневматски шипки за стегачРачен лизгачки затворач со целосна ширина со линијарПрилагодливи стапала за израмнувањеПотребно е минимално одржување Спецификации:Капацитети за сечење:3.2м(В)*4 м(Должина на масата)Максимална брзина на сечење 0.7м/сек за намалување на притисокот 0.3м/сек за ултразвук 6~8 кг/цм&суп2;компресиран воздух Висококвалитетна ламинирана таблаПотребно е снабдување со воздух и електрична енергија
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за правење челични цевки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за формирање на ладна ролна Вовед:Основната теорија на процесот на формирање на ладна ролна е принудување на лим преку последователни пред-дизајнирани тркала со ролери под голем притисок за да обликуваат одредена форма на производ.Целосната автоматска контрола на производството лесно може да се вклучи во процесот, со што се заштедува голем дел од физичката работа.Тоа’фундаментална и практична производна техника на модерната индустрија.Со нашето долгогодишно искуство професионална експертиза и напредна технологија.Ние можеме да ја обезбедиме најдобрата машина за вашето производство.Вашето целосно задоволство е загарантирано. Апликации: Мавна табла за изградба:Покривот и фабричките страни Челик со мала тежина за градежна преградна структура,линија жлеб,транспортер Структура челична плоча:Градежни подни и тавански табли Други видови на обликуван лим:Венецијански ролетни,Врата обложена,Нерѓосувачка врата,Рамка,Рамка за прозорци и мебел…итн.
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за правење челични цевки, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Слеп дигалкаКарактеристика: Прекинувач за педали за прилагодување на висината Со мерна лента поставена на вертикален столб Шест подвижна заграда на гредата Технички податоци:Висина:4мШирина:5мДржач за заграда:6 парчињаHP:200 WЗатемнето од пакувањето:516/46/72 смСЗ/GW:90/243 килограмиПакување:Спакувано со Дрвена кутијаЗАБЕЛЕШКА:За двојна слепа проверка е достапна,ве молиме известете не,ние ќе понудиме според вашите барања.Висина и ширина:Тоа’може да се промени,можеме да направиме според вашето барањеФункција:Достапни се венецијански ролетни или ролетни за проверка.Можеме да дизајнираме дигалка за да одговара на вашите барања.