Машина за сечење со ролери

Нудејќи широк спектар на материјали креирани Машина за сечење со ролери од нас се смета за нивните квалитетни карактеристики. Бидејќи ние користиме само автентични материјали во создавањето на нашиот асортиман на производи, со што нашиот производ е одделен. Имаме потребни објекти за да ги прилагодите нашите производи според барањата на нашите клиенти.
Нашата најголема предност е нашата посветени вработени, кои обезбедуваат одличен

Машина за сечење со ролери

. Нашиот искусен, пријателски персонал се обучени да одговорат веднаш да вашите прашања и целосно да се објасни дизајн барања.
  • Машина за сечење со ролери - 7-2,APDX-888
Машина за сечење со ролери
модел - 7-2,APDX-888
Машина за правење ролери

Карактеристики:
Цврст секач под притисок од Германија
Интегриран ултразвучен секач со едноставна процедура за префрлување, (Француско производство)
Квалитети на сечење Crisp Edge
Запечатување на рабовите преку ултразвучно сечење
Бесплатни тркалачки ролери за напојување
Пневматски шипки за стегач
Рачен лизгачки затворач со целосна ширина со линијар
Прилагодливи стапала за израмнување
Потребно е минимално одржување

Спецификации:
Капацитети за сечење:3.2м(В)*4 м(Должина на масата)
Максимална брзина на сечење
  • 0.7м/сек за намалување на притисокот
  • 0.3м/сек за ултразвук 6~8 кг/цм&суп2;компресиран воздух
Висококвалитетна ламинирана табла
Потребно е снабдување со воздух и електрична енергија
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
7-2,APDX-888
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за сечење со ролери, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за правење ролетни од дрво Целосно автоматска машина за правење венецијански ролетни од 50 mmТочка број:AP803-50Спецификација:АВТОМАТСКО ХРАНЕЊЕ4-Калап за дупчење од 50 мм5-прилагодлива скала станица(само низа од скали)Максимална должина:10 FT(3 М)Големина на удар:Дупка 4*20 мм(која било големина на располагање,ве молиме известете ни ја големината на вашата дупка)Забелешка:Доколку е потребно провојување со ЛЕНТА ШИРОКИ СКАЛИ,можеме дополнително да понудиме станица за нишки за замена.Достапни се и Wide Ladder Tape и Ladder String Целосно автоматска машина за правење венецијански ролетни од 25 ммТочка број:AP803-25Спецификација:АВТОМАТСКО ХРАНЕЊЕ4-Калап за дупчење од 25 мм5-прилагодлива скала станица(само низа од скали)Максимална должина:10 FT(3 М)Големина на удар:Дупка 3*15 мм(која било големина на располагање,ве молиме известете ни ја големината на вашата дупка)
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за сечење со ролери, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Машина за формирање на ладна ролна Вовед:Основната теорија на процесот на формирање на ладна ролна е принудување на лим преку последователни пред-дизајнирани тркала со ролери под голем притисок за да обликуваат одредена форма на производ.Целосната автоматска контрола на производството лесно може да се вклучи во процесот, со што се заштедува голем дел од физичката работа.Тоа’фундаментална и практична производна техника на модерната индустрија.Со нашето долгогодишно искуство професионална експертиза и напредна технологија.Ние можеме да ја обезбедиме најдобрата машина за вашето производство.Вашето целосно задоволство е загарантирано. Апликации: Мавна табла за изградба:Покривот и фабричките страни Челик со мала тежина за градежна преградна структура,линија жлеб,транспортер Структура челична плоча:Градежни подни и тавански табли Други видови на обликуван лим:Венецијански ролетни,Врата обложена,Нерѓосувачка врата,Рамка,Рамка за прозорци и мебел…итн.
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за сечење со ролери, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Слеп дигалкаКарактеристика: Прекинувач за педали за прилагодување на висината Со мерна лента поставена на вертикален столб Шест подвижна заграда на гредата Технички податоци:Висина:4мШирина:5мДржач за заграда:6 парчињаHP:200 WЗатемнето од пакувањето:516/46/72 смСЗ/GW:90/243 килограмиПакување:Спакувано со Дрвена кутијаЗАБЕЛЕШКА:За двојна слепа проверка е достапна,ве молиме известете не,ние ќе понудиме според вашите барања.Висина и ширина:Тоа’може да се промени,можеме да направиме според вашето барањеФункција:Достапни се венецијански ролетни или ролетни за проверка.Можеме да дизајнираме дигалка за да одговара на вашите барања.
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за сечење со ролери, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Извоз на машина за правење челични цевки Нерѓосувачки&Јаглеродни челични цевки целина-фабрика за производство на опрема Машина за правење цевки од не'рѓосувачки челикТабела за тек на производството:Исцедете ролнаНезавитканКраен лист&засилувач;табела за поврзување на серпентинаИзрамнувач-Машина за формирањеМашина за заварување со гасМашина за исправувањеОтсечена машинаТабела за исцрпени производи Машина за правење цевки од јаглероден челикГрафикон на текови:НезавитканТабела за поврзување со краен серпентинаКафез со обрач за складирање со фидер-ИзрамнувачФормирање машинаМашина за заварување со висока фреквенцијаОтсечена машинаТабела за исцрпени производи Машина за формирање на цевки со неправилна форма Машина за полирање на тркалезни цевки Правоаголна машина за полирање на цевки Исправување на челични цевки