Екструдер за ПВЦ цевки

Ние сме една од реномирани имиња кои се вклучени во производство и извоз на широк спектар на Екструдер за ПВЦ цевки. Ние сопствената група на искусни и талентирани дизајнери кои го направија нашите производи кои се добро прифатени од страна на нашите клиенти. Посветени за да се постигне 100% задоволството на клиентите, ние одвојте екстремни грижа за да се обезбеди доследна пред и по продажбата на услуги на повеќето разумна цена.
Искористување на нашите производствени капацитети, ви го претставуваме квалитативен спектар на

Екструдер за ПВЦ цевки

кои се достапни на ефикасната цени. Ние нудиме прилагодување на нашата палета, како за на спецификации на нашите клиенти.
 • Екструдер за ПВЦ цевки - 9-1
Екструдер за ПВЦ цевки
модел - 9-1
ПВЦ машина за истиснување

Воведи:Имаме различен вид ПВЦ машина за истиснување за да направиме ПВЦ врата,ПВЦ венецијански летви,ПВЦ летви од вештачко дрво,ПВЦ венецијански слепи за глава и долна шина,ПВЦ цевки машина за цело растение,вклучуваат Екструдер на врата(двојна завртка),IC цевка екструдер,ПВЦ профил екструдер,Автоматски пелетизатор со двојни завртки,Ко-Екструдер(подвижен тип),ПВЦ автоматски пелетизатор со едно завртување ПВЦ миксер со ладен блендер,Екструдер за цврсти цевки(Двојна завртка)...итн.Да ви помогнеме да ја изградите вашата фабрика со нашето професионално искуство.

ЗАБЕЛЕШКА:Постојат неколку модели за ваша референца,ве молиме според вашиот буџет,процени капацитет,простор на растенијата да се избере соодветен модел.Или можете да ни го известите вашето барање да дизајнираме соодветна машина,модел за тебе.Добредојдовте на вашите дополнителни барања.

МОДЕЛ БР. :TH40,TH50,TH65,TH100
Главен мотор:
 • TH40-7 1/2 ХПВС
 • TH50-10 ХПВС
 • TH65-15 ХПВС
 • TH100-50 ХПВС
Топлина:
 • TH40-5 KW
 • TH50-7 KW
 • TH65-10 KW
 • TH100-15 KW
Капацитет за екструдирање:
 • TH40-10~35 кг/ч
 • TH50-15~40 кг/ч
 • TH65-20~60 кг/ч
 • TH100-50~100 кг/ч
Автоматски термо контролер:5,6,7 поени Автоматска контрола
Завртка Л/Д:24:1
Брзина на завртката:0~50/мин
Дијаметар за завртки.:
 • TH40-40(м/м)
 • TH50-50(м/м)
 • TH65-65(м/м)
 • TH100-100(м/м)
Менувач:Систем за автоматско кружење на маслото
Специјална алтернатива:Аларм за истекување на електрична енергија
Уред:Уред за заштита од завртки
 
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
9-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Екструдер за ПВЦ цевки, треба да знаете за највисок квалитет на Екструдер за ПВЦ цевки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
9-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Вода Преку-Машина за ладење и формирање Воведи:Имаме различен вид ПВЦ машина за истиснување за да направиме ПВЦ врата,ПВЦ венецијански летви,ПВЦ летви од вештачко дрво,ПВЦ венецијански слепи за глава и долна шина,ПВЦ цевки машина за цело растение,вклучуваат Екструдер на врата(двојна завртка),IC цевка екструдер,ПВЦ профил екструдер,Автоматски пелетизатор со двојни завртки,Ко-Екструдер(подвижен тип),ПВЦ автоматско пелетизирање со едно завртување ПВЦ миксер со ладен блендер,Екструдер за цврсти цевки(Двојна завртка) …итн.Да ви помогнеме да ја изградите вашата фабрика со нашето професионално искуство. Ние правиме услуга во еден чекор,цел вид ПВЦ машина за истиснување можеме да дизајнираме и произведуваме според типовите на вашите производи,побарувачка на капацитет,разгледување на буџетот,простор за фабрика за дизајнирање соодветна машина.Можеме да ви помогнеме да го започнете вашиот бизнис или да ја проширите вашата деловна линија непречено и успешно.Ве молиме контактирајте со нас и известете ни за вашето барање!! Модел БР.:WT40,WT50,WT100,WTC40Uacuum пумпа:3 КС,5 КС,7 1/2 КСДимензија: WT40-1500 л*650 W*1800 ч(м/м) WT50-2006 Л*650 W*1800 ч(м/м) WT100-2500 л*800 W*1800 ч(м/м) WTC40-1500 л*500 W*1000 ч(м/м) Take Up Machine:Гасеница/Ролери/Алтернатива на гумен појасМодел БР.:ТМ40,TM50,TN40Главен мотор:1 HPDC,2 HPDCПодигнете ја брзината на линијата:0~35 м/мин,0~40 м/минСтапка на брзина:1/60x70#,1/60x80#,1/20x70#Димензија: ТМ40-800 л*600 W*1600 ч(м/м) TM50-1050 л*600 W*1700 ч(м/м) TN40-700 л*600 W*1250 ч(м/м) Автоматски секачМодел БР.:TSC7Главен мотор:1 HP x2PКонтрола на должина:Префрли фотоелектрикНачин на работа:Пневматска контрола
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Екструдер за ПВЦ цевки, треба да знаете за највисок квалитет на Екструдер за ПВЦ цевки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
9-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ПВЦ миксер со блендер со панделки Воведи:Имаме различен вид ПВЦ машина за истиснување за да направиме ПВЦ врата,ПВЦ венецијански летви,ПВЦ летви од вештачко дрво,ПВЦ венецијански слепи за глава и долна шина,Машина за цело растение ПВЦ цевки,вклучуваат Екструдер на врата(двојна завртка),IC цевка екструдер,ПВЦ профил екструдер,Автоматски пелетизатор со двојни завртки,Ко-Екструдер(подвижен тип),ПВЦ автоматско пелетизирање со едно завртување ПВЦ миксер со ладен блендер,Екструдер за цврсти цевки(Двојна завртка) ….итн.Да ви помогнеме да ја изградите вашата фабрика со нашето професионално искуство. Модел БР.:THA200L,THA300L,THA500LВолумен:200,300,500 литриКапацитет:140,210,350 литриГлавен мотор: THA200L-30 КС*8P~60 КС*4P THA300L-40 КС*8P~75 КС*4P THA500L-68 КС*8P~93 КС*4P Надвор Исхранување:Автоматско пневматско излегувањеТип на контрола: темп:0̊В~200̊Ввреме:5~20 минутаНачин на работа:Автоматски/ПрирачникДимензија: THA200L-2300 л*830 W*1065 ч(м/м) THA300L-2350 л*880 W*1065 ч(м/м) THA500L-2650 л*1030 W*1300 ч(м/м) Блендер:TRA400L,TRA600L,TRA1000LГлавен мотор на блендер: TRA400L-10 КС*1/20 TRA600L-15 КС*1/20 TRA1000L-20 КС*1/30 Димензија на блендер: TRA400L-2400 л*800 W*1300 ч(м/м) TRA600L-2600 л*850 W*1400 ч(м/м) TRA1000L-3200 л*920 W*1550 ч(м/м) Забелешка:Машински дизајн чуван од Maker Ве молиме усогласете го вашиот буџет,капацитет,и фабрички простор за избор на модел на машина.Или добредојдовте да не контактирате и да ни го известиме вашето барање,можеме да дизајнираме каков модел,која машина е погодна за вашите потреби.
HV APOLLO INDUSTRIES CORP.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Екструдер за ПВЦ цевки, треба да знаете за највисок квалитет на Екструдер за ПВЦ цевки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
9-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ПВЦ машина за пелети Воведи:Имаме различен вид ПВЦ машина за истиснување за да направиме ПВЦ врата,ПВЦ венецијански летви,ПВЦ летви од вештачко дрво,ПВЦ венецијански слепи за глава и долна шина,ПВЦ цевки машина за цело растение,вклучуваат Екструдер на врата(двојна завртка),IC цевка екструдер,ПВЦ профил екструдер,Автоматски пелетизатор со двојни завртки,Ко-Екструдер(подвижен тип),ПВЦ автоматски пелетизатор со едно завртување ПВЦ миксер со ладен блендер,Екструдер за цврсти цевки(Двојна завртка) ….итн.Да ви помогнеме да ја изградите вашата фабрика со нашето професионално искуство. Ве молиме според вашиот буџет,капацитет,фабрички простор за избор на модел на машина.Или добредојдовте да не контактирате и да ни го известиме вашето барање,можеме да дизајнираме каков модел,која машина е погодна за вашите потреби.Можеме да ви помогнеме да го започнете вашиот бизнис или да ја проширите деловната линија до успешна и непречена.Само контактирајте со нас;можеме да направиме услуга во еден чекор за вас!! МОДЕЛ БР.:100 THB,120 THB,150 THBДијаметар за завртки.: 100 THB-100 Д. (м/м) 120 THB-125 Д. (м/м) 150 THB-150 Д. (м/м) Завртка Л/Д: 100 THB-25:1 120 THB-20:1 150 THB-20:1 Главен мотор: 100 THB-50 ХПВС 120 THB-75 ХПВС 150 THB-100 HPVS Топлина: 100 THB-15 KW 120 THB-24 KW 150 THB-32 KW Капацитет за екструдирање: 100 THB-80~140 кг/ч 120 THB-140~200 кг/ч 150 THB-200~300 кг/ч Мотор за пелети: 100 THB-1 HPDC 120 THB-2 HPDC 150 THB-2 HPDC Мотор за дување: 100 THB-3 КС 120 THB-5 КС 150 THB-5 КС Резервоар: 100 THB-700 г(м/м)*3 MH 120 THB-800 д(м/м)*4 MH 150 THB-1000 д(м/м)*4 MH Автоматски термоконтролер-7,8 поени Автоматска контролаБрзина на завртката:0~40/мин,0~30/минМенувач:Систем за автоматско коло за маслоСпецијален алтернативен уред-Аларм за истекување на електрична енергија/Уред за заштита од заврткиЗабелешка:Машински дизајн чуван од Maker